MegaSamozwańczy król internetu i szemrany biznesmen - Kim Dotcom ogłosił właśnie narodziny swojego kolejnego dziecka, portalu Mega. Ucieszą się wszyscy byli użytkownicy serwisu Megaupload, oraz wszyscy Ci, którzy liczą na darmową i dobrze prowadzoną usługę jaką z pewnością jest Mega.  A czym właściwie jest, wspomniane Mega? W skrócie: to darmowy, wirtualny dysk twrady, który zapewnia każdemu użytkownikowi 50 GB darmowej przestrzeni. Chcecie wiedzieć co jeszcze oferuje nam wujek Kim? Zapraszam do wpisu!

Nowe Mega działa na podobnej zasadzie jak inne usługi w stylu Dropbox, Google Drive czy znany Rapidshare. Dostęp do konta możliwy jest na razie tylko poprzez przeglądarkę internetową, najlepiej Chrome - tak sugeruje nam konto zaraz po jego utworzeniu. Obsługa Mega jest banalnie prosta, aby wgrać na serwer pliki wystarczy stworzyć folder (lub wgrać dane bezpośrednio do folderu głównego, to zależy od nas) i wybrać przycisk Wgraj (Mega działa też w języku polskim).

Mega woli Chrome

Wgrywanie plików odbywa się dosyć szybko i trzeba przyznać, że prędkość wgrywania nie różni się od parametrów oferowanych przez konkurencję. Do lub z naszewo konta można transferować maksymalnie 6 różnych plików, a dodatkowo, Mega wykryje czy przypadkiem nie wgrywamy na serwer dwa razy tego samego pliku. A przynajmniej tak zapowiadają jego twórcy, bo osobiście wgrałem na serwer dwa takie same pliki bez problemu!

Darmowe konto na Mega

Oprócz darmowego konta dla wszystkich, Mega oferuje różne wielkości płatnego profilu:

 • Pro I - 500 GB pojemności, 1TB transferu, jego cena to 9,99 Euro za miesiąc
 • Pro II - 2 TB pojemności, 4TB transferu, za 19,99 Euro za miesiąc
 • Pro III - 4TB pojemności, 8TB transferu i 29,99 Euro za miesiąc.

Jeszcze dziś możecie mieć problemy z otworzeniem konta i jego obsługą, ale nic dziwnego! Mega to dzisaj najgorętszy adres w sieci, co potwierdza Kim na swoim Twitterze. Dzisiaj wszyscy będą chcieli otworzyć sobie nowe, darmowe konto z 50GB wolnego miejsca.

Kim sie chwali

A Wy zamierzacie otworzyć sobie konto na Mega? Nie boicie, się,  że rząd amerykański znów zamknie serwis, a wy stracicie wszystkie swoje dane?

Komentowane

 • keeeper |
  19/01/13
  keeeper

  No wlasnie nie wiadomo jak z bezpieczenstwem plikow - usluga wyglada na dobrze przemyslaną, szybko osiagnie niebezpieczna popularnosc i sciagnie na siebie spojrzenia koncernów muzycznych, filmowych a zaraz potem rządu USA. I znowu wszystko zamkna, usuna piraty razem z legalnymi i caly misterny plan tez w pizd...

  Zostaje przy dropboxie, google drive i chomiku.

30/05/16
Twój awatar